Google+ Badge

5 Ocak 2015 Pazartesi

TÜRKİYE’DE KÜLT OLMUŞ İLK SEX ROMANI '’FIRINCININ KIZI’’


         TÜRKİYE’DE KÜLT OLMUŞ İLK SEX ROMANI
                          ‘’FIRINCININ KIZI’’

60’larda 70’lerde ve 80’lerde internet gibi bir ortam olmadığı için bir kaç nesil sexi o zamanlar satılan dergilerden romanlardan öğrendi. Bu dergiler evlere ödemeli gönderildiği gibi gazete bayilerinde poşetli veya poşetsiz şekilde rahatlıkla satılırdı. Dergiler sanki bilgilendirme üzerine kurulmuş gibi gözükse bile ağırlığı görsellik üzerinde olur yani bol bol çıplak kadın fotoları olurdu. İçerisinde yazılan bilgilerin doğruluğu tartışılırdı ama zaten amaç erotik fotoları pazarlamaktı.
Ergenliğine ‘Fırıncının Kızı’ kült romanı ile giren bir nesil var ortada. Şimdi yaşları 45-55 arası olanlar özellikle. Entrikalarıyla Fransız Saraylarını birbirine katmış bir fırıncının kızı hikayesinde erotizm ön planda olmasına rağmen kitabın adı ve kapağı ile ünlü olmuştu bizde.
O zamanın büyük gazetelerine ve dergilerine bu tür kitapların ilanları rahatlıkla çıkabiliyordu ve sizlere bir sürü ilan örneği sunuyoruz.


20TL ile ‘Eşinizi Yatakta Nasıl Çıldırtabilirsiniz’  konusunu çözebiliyor yine aynı paraya tüm ‘Cinsel Sorunlar’ ınızı çözebiliyorsunuz. 15TL’ye aşk doktorundan ‘Sevişmede Başarı Metodu’ nu öğrenirken 50adet cinsel gücü arttıracak kuvvet macunu tarifinamesine bedava sahip oluyorsunuz.
Mahkemeden beraat eden ‘SEKS 75’ kitabı kapışılıyor bitmeden tükenmeden almak lazım.Şimdi sizlere bu kitaplar bu dergiler komik gelecektir ama babalarınızın bu kitaplarla büyüdüğü gerçeğini değiştirmeyecektir. Bu ilanları babalarınıza gösterebilirseniz bir ‘Ahhh ahh’ iç geçirme sesini duyabileceğinizi şimdiden söyleyelim.

Bu yazı Aralık 2014 GZone Dergisinde yayınlanmıştır.

1 yorum: